Zoberú nám aj posledný kúsok zelene

Autor: Petra Ivánková | 11.11.2015 o 11:35 | (upravené 12.11.2015 o 9:15) Karma článku: 6,03 | Prečítané:  449x

Milujem svoje mesto, milujem Bratislavu, Petržalku, Chorvátske rameno pod oknami, krásnu zelenú lúku pri ňom, ďalšiu lúku na druhej strane cesty a nakoniec výhľad na moje mesto. 

 Na majestátny hrad, na špicatý Slavín, na milióny svetielok, ktoré v noci vytvárajú dokonalú panorámu mesta. Myslím, že každý Bratislavčan, ktorý má to šťastie a má takýto výhľad na svoje rodné mesto ako ja, je vo svojom vnútri šťastný.

Bohužiaľ, odpočítavam každý deň a pomaly napĺňam svoju hlavu spomienkami na tento výhľad, na tú lúku na druhej strane cesty. Pretože o pár mesiacov na nej vyrastie nový bytový mrakodrap. Nový betón v už aj tak dosť betónovej Petržalke. Zoberú mi posledný kúsok zelene. A nie len mne, ale všetkým nám, čo žijeme na tomto mieste. Nepoznám jedného človeka, čo by bol rád. Najskôr sme dúfali, že to bude niečo nízke, park, kaviareň, ihrisko. Niečo čo len upraví nepokosenú trávu. Ale nie, bude to snáď najvyššia budova široko ďaleko. Zničí lúku, zničí výhľad všetkým, dokonca aj tým, čo si hneď vedľa zaplatili drahé byty v podobnej veži, s podobnou charakteristikou, dokonalého miesta. 

Prečo si nikto neváži kúsok zelene, čo máme? Prečo sa stavajú byty, ktoré potom padajú a nikto ich nechce? Všetko len rýchlo rýchlo zastavať a zhrabnúť peniaze. 

Prečo na ľuďoch nikomu nezáleží? Načo si volíme hlavu mestskej časti, mesta, kraju, štátu, keď oni majú nás obyčajných ľudí, ktorí tvoríme toto mesto, tento kraj, tento štát totálne na háku.

 

P.S.: Pred týmto novým domov ešte ostane posledný kúsok zelene. Len si tie byty kupujte, zaplatte za drahý výhľad, náš výhľad a potom vám tam dačo postavia. Tak ako tej zelenej veži vedľa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?